Whiskas - To co Twój kot lubi najbardziej!
Wszystkie koty, zarówno te małe, jak i dorosłe są indywidualistami. Taka ich natura. Same wiedzą najlepiej czego chcą i czego oczekują od życia. Jednak nieważne, jak bardzo chcą być samowystarczalne, potrzebują kogoś kto się o nie zatroszczy i się nimi zaopiekuje. W tym przypadku nieocenione są karmy dla kotów Whiskas.
Karmy WHISKAS®
Potrzeby żywnościowe kotów zmieniają się przez całe ich życie. Firma Whiskas oferuje doskonałą karmę dla kotów, której receptura jest opracowana w taki sposób, aby kot otrzymywał każdego dnia, to czego potrzebuje najbardziej w danym momencie swojego życia. Dzięki zawartości specjalnie dobranej kompozycji witamin i składników mineralnych, karmy dla kotów Whiskas pomagają dbać o zdrowie kota przez wiele lat.
Karmy dla kotów Whiskas
Whiskas zapewniają dietę kompletną i odpowiednią zbilansowaną. Przy tym są również dla kotów smaczne. Stworzone są odpowiednio do specyficznych potrze tych zwierząt. Każdy kot znajdzie więc coś dla siebie. Whiska to karmy, które od wielu lat cieszą się niezmiennie tą samą popularnością.
Dla właścicieli kotów mruczenie to najpiękniejszy dźwięk. Jednak, aby kot mruczał musi być szczęśliwy i zadbany. Dzieki karmom Whiskas koty maja zapewnioną zbilansowaną i pełnoporcjową karmę, która jest przygotowania przez lekarzy weterynarii Instytutu Waltham oraz specjalistów do spraw żywienia. Eksperci od lat badają potrzeby żywnościowe kotów i dzięki temu opracowali karmę, która jest pożywna i zdrowa, a przy tym zachwyca szerokim wyborem smaków. Whiskas stara się odpowiadać na specyficzne kocie gusta i dlatego dba nie tylko o koty małe, ale i dorosłe, a także te w sędziwym wieku. Skład karmy jest dopasowany odpowiednio do ich wieku.
Skład karmy Whiskas
Skład karmy Whiskas - mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym 4% stanowi kurczak w jasnobrązowej granulce), produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, roślinne wyciągi białkowe, substancje mineralne, warzywa (w tym 4% marchewki w pomarańczowych granulkach, 4% groszku w zielonych granulkach).
Dodatki w przeliczeniu na 1kg - przeciwutleniacze, barwniki, dodatki dietetyczne - witamina A 4090 IU, witamina D3 450IU, witamina E 95 mg, siarczan miedzi pięciowodny 9,6 mg, siarczan manganu jednowodny 51,6 mg, jodek potasu 0,79 mg, selenin sodu 0.38 mg, tauryna 1580 mg, siarczan cynku jednowodny 138 mg.
Składniki analityczne - białko 32%, tłuszcz 11,5%, materia nieorganiczna 8%, włókno surowe 2%, kwasy tłuszczowe omega-6 2%.
Jaką zawartość mięsa mają karmy Whiskas?
Przede wszystkim mięso i produkty pochodzenia zewnętrznego są w karmach Whiskas źródłem pełnowartościowego białka i tłuszczów. Zawartość mięsa i składników pochodzenia zewnętrznego w karmach mokrych w 100% spełnia wymagania pokarmowe mięsożernego kota. Zawartość mięsa w karmach mokrych jest większa niż 60%. W przypadku karm suchych wynosi powyżej 25%. Dzięki temu karmy Whiskas spełniają wszystkie wymogi kompletności i pełnowartościowości. Poza tym karmy Whiskas są też pełnoporcjowe, a więc spełniają aktualne normy żywieniowe i dostarczają zwierzakom wszystkich niezbędnych im składników odżywczych.
Co zawierają w składzie karmy Whiskas?
W przypadku karm Whiskas wykorzystywane są tylko i wyłącznie surowce, które zostały dopuszczone do stosowania w produktach przeznaczonych do żywienia zwierząt. Podczas produkcji karm dla kotów, pod uwagę bierze się ich wymagania pokarmowe oraz preferencje smakowe. Dzięki temu są tworzone pełnowartościowe i jednocześnie lubiane przez koty receptury. Potwierdzają to liczne i przeprowadzane regularnie testy smakowitości.
Jaka jest różnica pomiędzy karmą suchą a karmą mokrą?
Karmy mokre zawierają o wiele więcej mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego niż karmy suche. Zawierają poza tym więcej wody, a więc cechują się też mniejsza gęstością kaloryczną. Oznacza to, że 1 mg karmy suchej ma zbliżoną liczbę kalorii co 4g karmy mokrej. Jednak warto pamiętać, że zarówno pełnoporcjowe karmy suche, jak i pełnoporcjowe karmy mokre Whiskas mogą być wykorzystywane jako jedyne źródło pożywienia dla kota. Zaleca się jednak na ogół łączenie karmy suchej z morką, aby wykorzystać zalety ich obu. Poza tym warto pamiętać, że podczas zmiany jednego rodzaju pożywienia na drugi w przypadku kotów należy zachować ostrożność i robić to bardzo powoli. Gwałtowne zmiany powodują przede wszystkim liczne problemy trawienne u zwierzaków. Najlepiej jest więc początkowo mieszać karmę starą z nową w coraz to większych proporcjach, aż do całkowitej wymiany.
Komentarze (0)