Prawidłowe żywienie Yorka
Odpowiedni rodzaj karmy dla psa jest ważny. Dobrze dobrana karma zapewnia zdrowie i dobre samopoczucie.
Yorki - żywienie
Yorki to rasa psów małych, które mają szczególne potrzeby żywieniowe. Nie sposób znaleźć odpowiedni rodzaj pokarmu dla yorka. Jedzenie powinno być dobrane do wieku psa oraz do indywidualnych preferencji i potrzeb czworonoga. Szczególnie polecana jest karma z serii Royal Canin Yorkshire Terrier. Receptura tej karmy została opracowana zgodnie z wymogami tej rasy małych psów.
York szczeniak - żywienie
Szczenię nie tylko Yorka przed skończeniem 10 miesiąca życia bardzo szybko rośnie. W tym etapie życia szczenię potrzebuje karmy, która dostarcza dużo energii. Młode Yorki oprócz dużej ilości energii powinny otrzymać również specjalnie zbilansowane składniki odżywcze. Odpowiednio dobrana karma wspomoże prawidłowy rozwój kośćca i system immunologiczny zwierzęcia.
Najlepsza karma dla yorka
Jeśli nie wiesz jaki pokarm podawać swojemu Yorkowi przez pierwsze miesiące życia, polecamy dobrze zbilansowaną karmę, która zaspokoi wszelkie potrzeby żywieniowe Twojego pupila. Karma Royal Canin Yorkshire Terrier Junior kompleksowo wspomaga rozwój szczenięcia:
- w pełni ochrania układ odpornościowy szczeniaka;
- wspiera w sposób kontrolowany psa dzięki zawartości białka, wapnia i fosforu;
- chroni florę bakteryjną jelit i zmniejsza stolce zwierzęcia;
- zawarty w karmie sód wiąże w ślinie wapń, dzięki czemu nie powstaje kamień nazębny;
- kwasy tłuszczowe omega-3 i omega 6 oraz olej z ogórecznika i biotyny dobrze wpływają na wygląd sierści, która jest zdrowa, błyszcząca.
York terrier - żywienie
W momencie, kiedy York ukończy 10 roku życia, można zacząć podawać zwierzęciu karmę Royal Canin Yorkshire Terrier Adult. Taka suplementacja pomaga zachować zdrowy i piękny wygląd psa. Dzieje się tak dlatego, że w karmie oprócz oleju ogórecznika, kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 karma ta zawiera także aminokwasy.
Żywienie Yorka dorosłego
Yorki – żywienie psów dorosłych
Yorki, które ukończyły dziesiąty miesiąc życia, są już dorosłe i wymagają odpowiednio dobranej diety. Tylko odpowiednia karma uchroni Yorki przed chorobami typowymi dla tej rasy psów, a mianowicie chorobami zębów i dziąseł oraz spowolni procesy starzenia się pupila. Yorki są długowieczne i dożywają minimum 15 lat, a nawet 21 lat. Bardzo stare psy najczęściej cierpią na choroby związane z narządami wewnętrznymi.
Jak żywić Yorka?
Odpowiednią karmą dla Yorka zdecydowanie jest Royal Canin Yorkshire Terrier Adult, która zapewni optymalną ochronę, ale także poprawi witalność psa. Specjalne potrzeby Yorków są zaspokojone dzięki specjalnej recepturze karmy:
- zawiera przeciwutleniacze, które chronią przed działaniem wolnych rodników;
- karma wzmacnia pracę serca dzięki niskiej zawartości sodu;
- wspomaga pracę nerek;
- wspiera stawy i chrząstki stawowe dzięki zawartości chondroityny i glukozaminy;
- wspaniałe naturalne aromaty sprawiają, że psy chętnie zjadają karmę (yorki to psy bardzo wybredne)
Prawidłowe karmienie yorka
Właściwa liczba posiłków
Yorki w pierwszym roku życia mają bardzo duże, dwukrotne zapotrzebowanie energetyczne niż pies dorosły. W pierwszym etapie życia zwierzęcia (po odstawieniu mleka matki), kiedy zwierzę ma od 4 do 7 tygodni, należy karmę podawać 5 -6 razy dziennie w małej ilości. Takie postępowanie jest bardzo ważne, ponieważ w tym czasie psy rosną bardzo intensywnie. W tym czasie rozwija się kościec. Szczenię Yorka bardzo intensywnie rośnie do ukończenia drugiego miesiąca życia. Kiedy piesek skończy trzeci miesiąc życia, w harmonogramie żywienia powinny znaleźć się 3-4 posiłki dziennie. Kiedy York skończy sześć miesięcy, można zacząć stopniowo ograniczać liczbę podawanych posiłków w taki sposób, żeby finalnie roczny pies otrzymywał karmę dwa razy dziennie: rano i wieczorem.
Nie podawaj psu resztek ze stołu
W potrawach przeznaczonych dla ludzi znajduje się szkodliwa sól i różne przyprawy, które mogą przyczynić się do rozstroju żołądka i wymiotów. Yorki mają bardzo delikatny układ pokarmowy, dlatego wymagają specjalnej, odpowiednio dobranej karmy, która zaspokoi specjalne zapotrzebowania żywieniowe psa. Pamiętaj, aby pies miał ciągły dostęp do wody pitnej. Woda powinna być świeża i często wymieniana. W przeciwieństwie do karmy York powinien mieć nieograniczony dostęp do wody.
Producent karmy to kwestia dyskusyjna, natomiast sam artykuł porusza najważniejsze kwestie