Karma dla psa alergika. Jaką karmę wybrać dla psa z alergią pokarmową?
Zastanawiasz się, jak poradzić sobie z alergią pokarmową u psa? Przede wszystkim musisz zmienić dotychczasową dietę pupila i zażegnać wszystkie męczące go dolegliwości. Co wybrać, aby pomóc czworonożnemu przyjacielowi? Oto kilka wskazówek, które przydadzą Ci się podczas poszukiwania karmy dla psa alergika.
Alergia u psa – czym się charakteryzuje?
Psy, podobnie do ludzi, borykają się z różnymi schorzeniami, a jedną z dolegliwości może być alergia pokarmowa. Jak rozpoznać pierwsze objawy problemów zdrowotnych u pupila? Przede wszystkim musisz zareagować, gdy zauważysz, że pies:
-
- często drapie się i nieustannie łopocze uszami;
-
- wygryza sobie część sierści wraz ze skórą;
-
- jest niespokojny i zdenerwowany;
-
- stale wylizuje się (w szczególności łapy).
Alergie pokarmowe u czworonogów wiążą się z występowaniem świądu, miejscowym wypadaniem futra czy zaczerwienieniem i łuszczeniem się skóry. Symptomy mogą wystąpić niezależnie od panującej pory roku i wiele lat po adopcji pupila. Warto jednak wiedzieć, że na alergie narażone są w szczególności psy, które nie ukończyły 4. roku życia.
Alergia u psa – jak sobie z nią poradzić?
Co zrobić, aby dręcząca alergia zniknęła? Przede wszystkim musisz zmienić sposób karmienia swojego pupila – postaw na karmy weterynaryjne lub wysokojakościowe pożywienie z hydrolizowanym białkiem zwierzęcym. Pamiętaj, aby wszelkie modyfikacje skonsultować uprzednio z lekarzem weterynarii.
Poszukujesz dobrej karmy dla psa? W ofercie sklepu internetowego Max&Mrau znajdziesz pokarm stworzony z myślą o psich alergikach. Sprawdź szczegóły: https://www.maxandmrau.pl/pl/menu/karma-dla-psa-101
Alergia pokarmowa u psa a wizyta u weterynarza
Jeżeli tylko zauważysz, że Twój pies zaczął być bardziej nerwowy, drapie się i wylizuje, zgłoś się do weterynarza – przeprowadzi on niezbędne badania (np. morfologię) oraz zlokalizuje źródło problemu. Nigdy nie diagnozuj samodzielnie swojego zwierzęcia, gdyż męczące dolegliwości nie muszą być spowodowane alergią pokarmową, a obecnością np. pcheł lub innych pasożytów zewnętrznych.
Zaraz po otrzymaniu wskazań i zaleceń od lekarza weterynarii, zacznij stopniowo je wdrażać – wyeliminuj alergizujące pożywienie i obserwuj reakcję zwierzęcia. Pamiętaj, że wszystko wymaga czasu i po kilku tygodniach stan Twojego pupila zacznie się poprawiać. W razie jakichkolwiek komplikacji czy wystąpienia innych dolegliwości skonsultuj się ze specjalistą.
Warto wiedzieć: Psie alergie pokarmowe powodowane są przede wszystkim przez białka, które pochodzą np. z mięsa kur czy indyków. |
Karma dla psa alergika – postaw na odpowiednie żywienie!
Czym powinna wyróżniać się karma dla psa alergika? Przede wszystkim krótkim składem – w pożywieniu nie mogą się znajdować:
-
- barwniki;
-
- dodatkowe źródła białka (pochodzące np. z jaja kurzego);
-
- sztuczne konserwanty;
-
- wzmacniacze smaku.
W przypadku wystąpienia alergii lub nietolerancji pokarmowej u psa warto włączyć do jego diety specjalne produkty o odpowiednio zbilansowanym składzie. Pożywienie dla psich alergików zawiera m.in. substancje łagodzące większość objawów, mniejszą ilość białka zwierzęcego czy należycie przetworzone proteiny (np. poddane procesowi hydrolizy).
Pamiętaj, że nie tylko zmiana żywienia psa pomoże Ci w walce z alergią – musisz regularnie stosować środki przypisane przez lekarza weterynarii. Gdy tylko stan pupila poprawi się, prawdopodobnie poleci on kontynuowanie diety eliminacyjnej, która jest jedynym skutecznym sposobem na przeciwdziałanie męczącym dolegliwościom. Na szczęście w sklepach internetowych znajdziesz wiele propozycji karm mokrych i suchych dla psich alergików. Odwiedź witrynę Max&Mrau, zatroszcz się o zdrowie swojego pupila i pożegnaj raz na zawsze alergię pokarmową!
Artykuł partnera
Komentarze (0)